logo

Při přistání ve Staré Huti na Příbramsku havaroval vrtulník LZS, posádka vyvázla bez zranění

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu před 5. hodinou ráno došlo ve Staré Huti na Příbramsku k vážné dopravní nehodě, při které došlo ke střetu vlaku s člověkem. Muž utrpěl při nehodě velmi vážná poranění, mimo jiné ztrátová poranění v oblasti dolní končetiny a vážná poranění v oblasti hlavy, kdy byl přímo ohrožen na životě.

Na místo nehody byly vyslány hlídky OO PČR a DI PČR, dále posádky RZP ZZS Středočeského kraje a RV ZZS ASČR a dále profesionální hasiči z Dobříše a drážní hasiči ze SŽDC. Povolán byl vrtulník Letecké záchranné služby Kryštof 01.

Piloti policejního vrtulníku, kteří mají bohaté zkušenosti a u Letecké služby Policie ČR působí dlouhodobě, začali přistávat na místním sportovním hřišti. Při tomto manévru však došlo k něčemu, co údajně (podle prvotních informací) nemělo být chybou pilotů, avšak v ohledu na probíhající vyšetřování nebudeme uvádět bližší podrobnosti. Stroj každopádně svou zadní částí (ocas) zavadil o kovovou konstrukci ochranných sítí na hřišti a zřítil se k zemi.

Posádka vrtulníku, kterou tvořili dva piloti Policie ČR, lékař ZZS a záchranář ZZS, vyvázli bez zranění. Na stroji vznikla pouze vysoká hmotná škoda.

Muž, kterému posádka původně letěla na pomoc, skončil v péči pozemních posádek záchranné služby. Záchranáři ho zaléčili, připojili k umělé plicní ventilaci a pozemní cestou ho následně převezli do Fakultní nemocnice v Motole. Muž utrpěl ztrátová poranění v oblasti dolní končetiny a vážná poranění v oblasti hlavy. Proč došlo ke střetu muže s projíždějícím vlakem je předmětem dalšího šetření. Jedou z možných verzí je, že již v kolejišti z neznámých důvodů ležel.

K poškozenému vrtulníku dorazily hlídky Policie ČR, výjezdová skupina SKPV a dosahoví důstojníci. Po zadokumentování místa události bude pravděpodobně následovat transport vrtulníku do Prahy.

MrK, Týdeník Policie