logo

Při řešení nehody na přejezdu na Zličíně dopadli policisté hledanou ženu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při řešení dopravní nehody osobního motorového vlaku a osobního vozu Škoda Octavia, ke které došlo na železničním přejezdu v pražské ulici Na Radosti, dopadli policisté hledanou ženu, na níž byl vydán příkaz k zatčení.

Policisté po svém příjezdu zjistili, zda nepotřebuje řidič Octavie, který se s vlakem střetnul, nějak pomoci. Muž byl nezraněn a ošetření nepožadoval. Policisté proto vyrazili k vlaku, aby se přesvědčili o tom, že jsou v pořádku všichni cestující i zaměstnanci drah.

Kvůli správnému prošetření nehody ztotožnili policisté cestující z vlaku jako možné svědky nehody. U jedné z cestujících však zjistili, že prochází pátráním, a že je na ní vydán příkaz k zatčení. Žena byla proto omezena na osobní svobodě a předána k dalšímu řešení na jedno z policejních oddělení.

U nehody zasahovaly jednotky HZS Praha ze stanic Petřiny a Smíchov, jednotka HZS SŽDC Praha, posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP a dále hlídky Oddělení železniční policie, Místního oddělení, Oddělení dopravních nehod, či PMJ Praha. U nehody zastavili také hasiči pražského dopravního podniku, kteří projížděli náhodou kolem.

Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Podle prvotních informací však vše nasvědčuje tomu, že řidič Octavie nerespektoval červená výstražná světla a vjel na přejezd v době, kdy se k němu blížil vlak. Přesné okolnosti nehody však budou muset objasnit policisté z Oddělení dopravních nehod a vyšetřovatelé Drážní inspekce.

MrK, Týdeník Policie