logo

Při střetech s vlaky zemřeli v Moravskoslezském kraji dva lidé

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu ráno zemřeli v kolejišti dva muži. Tragické nehody nejsou ve vzájemné souvislosti, jedná se o jednotlivé události.

K první došlo krátce před půl šestou ráno na Hlavním nádraží Ostrava. Příjíždějící vlaková souprava osobního vlaku ve směru na Bohumín zachytila mladého muže (25) v kolejišti nástupiště. Po střetu utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen do ostravské fakultní nemocnice, kde svým zraněním podlehl.

V témeř stejném čase, v ostravské části Třebovice, poblíž železničního přejezdu, byl v kolejišti vlakem zachycen pětasedmdesátiletý muž. Jeho zranění, která po střetu utrpěl byla neslučitelná se životem, zemřel na místě.

Po dobu vyšetřování byla železniční doprava omezena, kolem osmé hodiny ráno byl provoz plně obnoven.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Posádky ZZS zasahovaly v sobotu 7. července ráno souběžně u dvou případů, při nichž došlo ke střetu vlaků s chodci v Ostravě. O událostech se operátoři tísňové linky 155 dozvěděli po čtvrt na šest, a to v odstupu pouhých několika minut.

Dva týmy záchranářů zasahovaly nejprve na ostravském Hlavním nádraží, kde vlak srazil dvacetiletého muže. Ten zůstal ležet pod soupravou. Po jeho vyproštění zjistil zasahující lékař mnohočetná poranění v oblasti hlavy, pánve a končetin, stav pacienta se velmi rychle zhoršoval. Záchranáři zahájili poskytování intenzivní přednemocniční neodkladné péče, během zásahu však došlo k selhání srdeční činnosti a museli proto zahájit resuscitaci. Poté, co se jim podařilo obnovit krevní oběh, zahájili transport postiženého do zdravotnického zařízení, při němž došlo k opětovné zástavě oběhu. I tentokrát byla resuscitace úspěšná a posádky předaly muže v kritickém stavu na urgentním příjmu FN Ostrava.

Souběžně byli záchranáři voláni také k další nehodě na železnici, a to v Ostravě – Třebovicich. V tomto případě však již zasahující lékař mohl pouze konstatovat smrt staršího muže, který po kolizi s vlakem svým poraněním na místě podlehl.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR