logo

Při střetu automobilu s vlakem na Domažlicku zemřel jedenapůlroční chlapeček

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 11. července 2018 v 17:51 hodin došlo v obce Staňkov v prostoru zabezpečeného železničního přejezdu bez závor k dopravní nehodě.

Pětadvacetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Ford Fusion si při jízdě na přímém úseku napočínala zvlášť opatrně, zejména se nepřesvědčila, zda může železniční přejezd přejet, a vjela na tento přejezd v době, kdy svítila červená střídavě přerušovaná světla přejezdového zabezpečovacího zařízení doplněné zvukem zvonku a kdy místem projížděl mezinárodní rychlík ze stanice Plzeň do stanice Domažlice.

Došlo ke střetu vozidla s vlakem, ve kterém cestovalo nejméně 38 osob. Po střetu byla pravá zadní část vozidla odražena vedle kolejiště. Ve vozidle utrpěla zranění řidička, její třiadvacetiletá spolucestující, čtyřletý chlapec a jedenapůlroční chlapec. Ten utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a obecné ohrožení. Případem se dále zabývají.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR