logo

Při střetu motocyklu s osobním vozem v Opavě byli zraněni čtyři lidé

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Opava zasahovala v sobotních odpoledních hodinách 7. 7. 2018 u nehody osobního automobilu a motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění 4 osob, z čehož jednu osobu museli z vozidla vyprostit zasahující hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě v obci Opava – Komárov informováno krátce před půl jednou odpoledne. Na místo události vyjela okamžitě jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Opava se dvěma zásahovými automobily.

Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě osobního automobilu a motocyklu. Hasiči vozidlo ihned po příjezdu na místo události zajistili proti požáru, poskytli zraněné osobě uvnitř vozidla základní ošetření a zahájili vyprošťovací práce pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Osobu ve vozidle po krátké době vysvobodili z havarovaného vozu, předali jej přítomné zdravotnické záchranné službě a pomohli jí s ošetřením a naložením zraněného do připraveného vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, který pro zraněnou osobu přiletěl. O další zraněné účastníky nehody se postaraly přítomné pozemní posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Jednotka po zdokumentování nehody provedla úklid vozovky od provozních kapalin posypem a následným sběrem sorbentu. Po plném zprovoznění komunikace se jednotka vrátila zpět na svou domovskou základnu.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 7. července u vážné dopravní nehody na silnici mezi Opavou a obcí Komárov. Informaci nehodě motocyklu a osobního vozidla přijalo krajské operační středisko ZZS čtvrt hodiny po sobotním poledni. Na pomoc vyjely opavské pozemní týmy a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

Nejvážnější byl stav dvaatřicetiletého motocyklisty, který po kolizi zůstal v automobilu zaklíněn. O jeho vyproštění se museli postarat hasiči. Jevil známky poruchy vědomí, poranění pánve a končetin. Jeho stav se jevil jako život ohrožující. Zasahujícími lékaři byl uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři jej zajistili pánevním pásem, končetinovými dlahami a uložili do vakuové matrace. Po dalších nezbytných opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

Tři další muži ve věku 36, 39 a 61 let, utrpěli poranění lehčího charakteru, byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Po prvotním ošetření je pozemní tým ZZS transportoval do opavské Slezské nemocnice, a to na chirurgickou ambulanci.

npor. Ing. Lukáš Popp, HZS MSK