logo

Při střetu osobního vozu, náklaďáku a sanitky u Chomoutova byli zraněni dva lidé

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý kolem půl osmé ráno došlo na komunikaci ve směru od Chomoutova na Štěpánov k dopravní nehodě nákladního, dodávkového a osobního vozidla.

Podle prvotních informací mělo osobní vozidlo, které jelo ve směru od Pňovic, dostat z prozatím přesně nezjištěných příčin smyk a střetnout se s protijedoucím nákladním vozidlem, které převáželo makadam. Nákladní vozidlo po nárazu přejelo do protisměru, kde se střetlo s dodávkovým vozidlem ( sanitním vozem Dopravní zdravotní služby).

Při nehodě došlo ke zranění dvou osob – řidiče osobního vozidla a jednoho z převážených pacientů. Alkohol byl jak u řidiče nákladního vozidla, tak i řidiče dodávkového vozidla vyloučen orientačními dechovými zkouškami . U řidiče osobního vozidla nemohla být dechová zkouška, vzhledem k jeho zraněním provedena, byl nařízen odběr krve v nemocnici.

Komunikace byla v místě nehody uzavřena v obou směrech a provoz byl řízen policisty. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo a výše vzniklé škody, jsou v šetření.

Tisková zpráva HZS OLK (Vladimíra Hacsiková):
V úterý 15. května 2018 byla v 7:33 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda tří vozidel nedaleko obce Chomoutov.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Olomouce, Chomoutova a Bohuňovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní, dodávkové a nákladní vozidlo. Při nehodě došlo ke zranění osob. Uvnitř osobního vozidla zůstala zaklíněná osoba, kterou hasiči pomocí vyprošťovacího zařízení vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Jednotky zajistily havarovaná vozidla proti vzniku požáru a spolupracovaly s policií při šetření nehody.

por. Mgr. Irena Urbánková , Policie ČR