logo

Při střetu osobnímu automobilu s náklaďákem ve Valašském Meziříčí byl zraněn jeden z řidičů

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na místo hlášené dopravní nehody osobního vozidla a náklaďáku dorazili profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí v 12:56 hodin, čtyři minuty po výjezdu ze stanice. K události došlo v městské části Krásno nad Bečvou, na hlavním silničním tahu z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm.

Zraněný řidič osobního vozidla zůstal po nehodě v kabině a stěžoval si na bolesti hrudníku a dolní končetiny. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby mu hasiči poskytovali předlékařskou pomoc a snažili se ho zklidnit. Záchranáři muže následně stabilizovali a spolu s hasiči ho vytáhli z kabiny vozidla. K vytažení hasiči použili scoop rám (speciální skládací páteřová nosítka). Zraněného pak položili na vakuová nosítka a přenesli do sanitního vozu. Řidič nákladního vozidla vyváznul z nehody bez zranění.

Po nehodě vozidel došlo také k úniku provozních kapalin na vozovku. Ten hasiči zlikvidovali pomocí sorbentů.

Havarovaná vozidla zablokovala provoz na frekventované komunikaci a v místě se začaly tvořit kolony. Aby místo neblokovalo ještě i vozidlo hasičů, odjela jednotka na stanici a k dokončení likvidačních a úklidových prací se vrátila po ukončení policejního vyšetřování.

por. Bc. Libor Netopil, HZS Zlínského kraje