logo

Při střetu s dodávkou u Slaného zemřel řidič cisterny převážející tekutý asfalt

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici I/7 na úrovni Slaného a Studeněvsi na Kladensku, došlo ve čtvrtek ve 4:50 ke střetu dodávky a kamionu (cisterny), převážejícího tekutý asfalt.

Na místo okamžitě vyjely posádky záchranné služby, hlídky OO a DI PČR, jednotky HZS SČK ze stanic Slaný a Kladno, posíleny o dobrovolnou jednotku Zlonice. Povolán byl vrtulník LZS.

Zdemolovaná dodávka zůstala stát na silnici, kamion skončil částečně převrácený mimo silnici.

U řidiče kamionu konstatoval zasahující lékař smrt. Řidiče dodávky vyprostili hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, poté ho předali do péče záchranářům. Ti muže zajistili a s vážnými mnohačetnými zraněními ho vrtulníkem LZS letecky přepravili do Fakultní nemocnice v Motole.

Silnice byla obousměrně uzavřena. Kriminalisté společně s kladenskými dopravními policisty místo nehody ohledali a zadokumentovali. Hasiči poté vyprostili tělo řidiče kamionu.

Na místo byla povolána náhradní cisterna, do které bude tekutý asfalt přečerpán. Až poté bude moci specializovaná firma vyprostit havarovaný kamion.

Okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Po 10. hodině dorazila na místo speciální přečerpávací souprava, náhradní cisterna pak dojela kolem 11. hodiny. Přesně v poledne začalo přečerpávání tekutého asfaltu z havarované cisterny. Zároveň začala pracovat specializovaná vyprošťovací firma.

MrK, Týdeník Policie