logo

Při střetu s kamionem zemřel u Nové Vsi na Mělnicku dvacetiletý řidič Octavie

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 5. června krátce po poledni vyjížděli středočeští hasiči k nahlášené dopravní nehodě na silnici I/16 mezi obcemi Nová Ves a Chržín v okrese Mělník.

Při příjmu tísňového volání bylo oznámeno, že se jedná o střet dodávky, osobního a nákladního automobilu a silnice je neprůjezdná. Operační důstojník tak rozhodl o vyslání profesionálních jednotek proti sobě, konkrétně ze stanic Mělník, Kralupy nad Vltavou a Slaný.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k čelnímu střetu kamionu s osobním vozidlem, ve kterém zůstal zaklíněný řidič a nejevil známky života. Hasiči tělo vyprostili pomocí hydraulického nářadí a předali lékaři zdravotnické záchranné služby, který konstatoval exitus. Těsně před místem nehody ve směru od Velvar havarovala dodávka, která původně jela za osobním autem. Řidič dodávky se snažil kolizi vyhnout a sjel přední částí vozu do příkopu.

Jednotky zasypaly sorbentem všechny uniklé provozní kapaliny. Hasiči ze stanic Slaný a Mělník se pak vrátili na své základny a jednotka Kralupy nad Vltavou čekala na místě na odtahovou službu, aby asistovala při nakládání vraků vozidel a zlikvidovala případný další únik kapalin. Silnice I/16 mezi Novou Vsí a Chržínem byla přibližně čtyři hodiny uzavřena a policie odkláněla veškerou dopravu přes okolní vesnice.

por. Bc. Tereza Fliegerová, HZS SČK