logo

Při střetu s vlakem zemřel v Lochovicích na Berounsku řidič osobního vozu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 4. ledna krátce po poledni byla od zdravotnického operačního střediska vyžádána spolupráce hasičů u dopravní nehody v Lochovicích na Berounsku. Zde se na trati číslo 200 střetl osobní automobil a osobní vlak.

Operační středisko hasičů na místo vyslalo odpovídající techniku z profesionálních stanic v Hořovicích a Berouně a současně byly povolány jednotky hasičů SŽDC z Plzně a Prahy. Operační důstojník ihned vyžádal zastavení železničního provozu na této trati.

Hasiči z rychlého zásahového automobilu z Hořovic, kteří byli na místě zásahu jako první, průzkumem zjistili, že ve vlaku Regionova není nikdo zraněný. Vlak však v důsledku střetu vykolejil. V osobním automobilu zůstal zaklíněný řidič, který byl ze zničeného vozu vyprošťován pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Lékař u něj konstatoval smrt.

Po vyšetření nehody bylo tělo i vozidlo vyproštěno. Středočeští hasiči z místa po 3 hodinách odjeli, na místě zůstali drážní kolegové, kteří budou pomocí speciální nakolejovací soupravy vracet vlak na koleje.

Jaroslav Gabriel, HZS SČK