logo

Při střetu vlaku s osobním automobilem u Čtveřína zemřel jednatřicetiletý cizinec

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tragická dopravní nehoda zastavila v pondělí krátce před třetí hodinou odpoledne provoz na železniční trati mezi Libercem a Turnovem.

Poblíž obce Čtveřín vjel na závorami nechráněný, ale světelnou signalizací osazený (chráněný) železniční přejezd, řidič v osobním vozidle Opel, a to právě před přijíždějící osobní vlak.

Za volantem osobního vozu seděl 31letý cizinec, který zůstal v autě zaklíněný. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michaela Georgieva se profesionální záchranáři snažili muže v autě resuscitovat několik desítek minut, bohužel však neúspěšně. „Lékaři museli konstatovat smrt,“ sdělil Georgiev.

Podle zatím prvotních informací mělo být světelné i zvukové signalizační zařízení, upozorňující na příjezd vlaku, funkční. Zda tomu tak ale skutečně bylo budou policisté zjišťovat.

Šetřením veškerých okolností tragické dopravní nehody se budou zabývat policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec, kteří si událost na místě převzali. Na místě nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, Policie ČR