logo

Při zásahu u požáru domu v Zárybničné Lhotě nalezli hasiči mrtvého muže

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Táborští policisté v pondělí po 10:00 hod. přijali oznámení o požáru rodinného domu v Zárybničné Lhotě, kde již zasahovali příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, kdy v bytové jednotce byl nalezen muž nejevící známky života.

Policisté zajistili místo činu a informovali své kolegy ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Tábor, kteří si případ převzali k dalšímu opatření.

Po provedeném ohledání místa činu a na základě těchto skutečností, byla nařízena soudní pitva, která by měla osvětlit příčiny skonu muže zatím neznámé totožnosti. Z toho důvodu ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Usmrcení z nedbalosti.

Tisková zpráva HZS JHČ:
V pondělí 4. února krátce po 10. hodině dopolední přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru v obci Zárybničná Lhota.

K požáru byli vysláni táborští profesionální i dobrovolní hasiči. Přesně tak, jak hlásil oznamovatel na tísňovou linku, se i v době příjezdu hasičů z rodinného domu v Jihlavské ulici valil kouř. Hasiči vybaveni kompletní dýchací technikou a zavodněnými hadicemi provedli průzkum celého domu.

Ohnisko našli v obývacím pokoji s tím, že požár se dále pomalu šířil do ložnice a předsíně. Požár se podařilo během přibližně deseti minut dostat pod kontrolu, lokalizaci požáru velitel zásahu nahlásil v 10:29 hodin. Za další půlhodinu byl požár zcela zlikvidován.
V obývacím pokoji hasiči nalezli uhořelou osobu. Šetření požáru včetně všech dalších okolností si převzala Policie ČR.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 100 000,-.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR + Vendula Matějů, HZS JHČ