logo

Při zásahu v zakouřených sklepních místnostech ve Slavkově byl zraněn jeden z hasičů

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V 07:13 hodin byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen požár dřeva ve sklepení jednoho z rodinných domů v obci Slavkov pod Hostýnem. Na místo hlášené události byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči z Bystřice pod Hostýnem a hasiči místní dobrovolné jednotky.

Požár zasáhl hromadu palivového dřeva uloženého pod elektrickým ohřívačem vody v jedné ze sklepních místností domu. Hasiči vybaveni dýchací technikou vnikli do silně zakouřeného sklepa domu a pomocí vysokotlakého proudu požár zlikvidovali. Při pohybu sklepními místnostmi, ve kterých byla vlivem zakouření takřka nulová viditelnost, došlo k propadnutí jednoho ze zasahujících profesionálních hasičů do otevřené a nezajištěné studny v podlaze. I přes nepříjemné naražení žeber zůstal hasiči na místě až do ukončení zásahu.

Po uhašení požáru hasiči odvětrali vnitřní prostory domu přetlakovou ventilací a vynosili naskladněné dřevo před dům, kde ho ještě prolili vodou.

Příčinou vzniku požáru, který způsobil majiteli škodu ve výši asi 10.000 korun, byla technická závada elektroinstalace ohřívače vody. Hořící plasty odkapaly přímo na uložené suché dřevo pod ohřívačem a zapálily ho. Zásahem hasičů bylo zabráněno dalšímu rozšíření požáru. Výše zásahem uchráněných hodnot byla stanovena na 3 500.000 korun.

por. Bc. Libor Netopil, HZS Zlínského kraje