logo

Případem policisty, který u Medonos zastavil jiného řidiče, se zabývá GIBS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jak jsme již informovali, Policie ČR vlastním šetřením zjistila, že muž v modré fabii s majáky, který na silnici I/9 u Medonos na Mělnicku zastavil jiného řidiče, je policista zařazený na Ředitelství služby cizinecké policie. Tou dobou byl v době osobního volna.

Jeho nadřízený s ním okamžitě po tomto zjištění zahájil kázeňské řízení. Případem se navíc začali zabývat vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ti budou prověřovat, zda se policista svým jednáním nedopustil trestného činu.

„V tuto chvíli nelze předjímat, jakým směrem se věc bude dále ubírat. Důležité pro další postup bude i podání vysvětlení řidiče, který záznam jednání policisty pořídil. Na základě vyhodnocení všech skutečností se služební funkcionář rozhodne o dalším postupu,“ uvedlo v pondělí večer Policejní prezidium.

Zastavený řidič musí policistům osvětlit, zda po něm kupříkladu policista požadoval nějaké peníze, či nikoliv.

Policie žádá o pomoc další řidiče, kteří přišli s policistou do styku
„S ohledem na některé informace v diskusích na sociálních sítích, přivítáme také případná svědectví dalších řidičů, kteří se s obdobným chováním mohli v minulosti setkat. Informace lze podat na telefonním čísle 974 836 051,“ doplnilo prezidium.

MrK, Týdeník Policie