logo

Přívalový déšť zaměstnal hasiče v Praze i ve Středočeském kraji

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od 05:00 hodin do 12:00 hodin zasahovali pražští hasiči v západní a jihozápadní části Prahy u 23 událostí spojených s vydatným deštěm, který zasáhl Prahu.

Nejvíce práce měli hasiči v Radotíně. V ulici K cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na dvůr hasičské stanice. Její provoz však nebyl omezen.

V ulici Na Cikorce zasahovala v 10:28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny. Hasiči odčerpali vodu a vytvořili z pytlů s pískem provizorní hráz. Na Starém náměstí v Ruzyni hasiči z Petřin odstranili v 12:00 hodin pomocí navijáku velký pařez, který zatarasil česlo potoka a hrozilo jeho vylití.

Hasiči také monitorují oblast Radotínského potoka, kde dochází ke zvýšenému stavu vody u umělých nádrží a odtoků kanalizace.

V pražských Řeporyjích došlo k přetečení hráze místního rybníka. Uzavřena byla ulice K Zadní Kopanině. Na místě zasahovaly jednotky JSDH Praha – Řeporyje a JSDH Praha – Stodůlky. 

V oblasti Na Cikánce došlo rovněž k přetečení hráze rybníka. Voda se dostala do sklepů domů. Vedení městské části vyzvalo místní obyvatele, aby byli připraveni na případnou evakuaci.

V Radotíně museli v mezičase hasiči vyjet ke snesení nadměrného pacienta. Na místě spolupracovali s posádkou ZZS Trans Hospital PLUS.

Ve třech případech hasiči odstraňovali padlé stromy přes komunikaci.

Ve Středočeském kraji pak trápil déšť záchranné složky především na Praze západ a na Berounsku. Zastaven byl provoz vlaků mezi Prahou a Berounem. Hasiči museli kvůli přívalům vody zasahovat ve Všenorech, v Jílovišti, Černošicích a na dalších místech.

V Hostivici na Praze západ se valila voda z potoka zahradami a zcela naplnila místní rybník. Koryto potoka museli pročistit místní hasiči.

MrK, Týdeník Policie + Martin Kavka, HZS Praha