logo

Příznivci tuningu driftovali u Ústředního hřbitova v Brně, poškodili dopravní značení a spáchali řadu dalších přestupků

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kvílení pneumatik, neprostupný bílý dým a pach spálené gumy. Těmito vjemy byly obklopeny tři hlídky městské policie, které v závěru týdne přispěchaly na záchytné parkoviště u brněnského Ústředního hřbitova.

Početná skupina vyznavačů tuningu a automobilového driftu se tam v pozdních večerních hodinách sešla, aby se společně bavila jízdou ve smyku. Zatímco jednotliví řidiči se na volné části prostranství střídali v jízdě, další desítky lidí je pozorovaly a natáčely si videa. Ulpívající povrch pneumatik ale zásadním způsobem poškodil vodorovné dopravní značení na parkovišti.

Bílé čáry na výrazné části plochy nebyly ani vidět. Pracovníci Brněnských komunikací konstatovali, že škoda velmi pravděpodobně přesáhne pět tisíc korun.

Někteří z účastníků navíc v autech nelegálně používali výstražná modrá světla a velká část řidičů během své přítomnosti i jinak porušila dopravní předpisy. Dění ovšem nahrávali pracovníci dohledového centra městské policie, kteří pořídili detailní záběry registračních značek a tváří řidičů.

Případ si následně ponechali v kompetenci přivolaní státní policisté.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno