logo

Pro dealera drog si došla zásahová jednotka, při domovních prohlídkách našli kriminalisté 1000 kradených věcí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V rámci pěti domovních prohlídek u drogového dealera kriminalisté nalezli více než tisíc kradených věcí. Policisté nyní hledají jejich původní majitele.

Kriminalisté se tímto případem zbývají od poloviny června loňského roku. V té době totiž od náchodských kolegů získali poznatek ohledně drogové kriminality muže z Prahy. V rámci prošetřování tohoto poznatku kriminalisté zjistili, že se jedná o poměrně aktivního drogového dealera, který uživatelům distribuuje převážně pervitin. Za ten si nechává platit buď klasicky penězi, nebo ho mění za různé movité věci, se kterými poté rovněž obchoduje. Vzhledem k tomu, že tyto věci získával od drogově závislých osob, pojali kriminalisté podezření, že se jedná o věci kradené.

Youtube Video
Podívat se na video

Koncem ledna letošního roku již kriminalisté proti tomuto muži nastřádali dostatek důkazů, na jejich základě požádali justiční orgány o souhlas se zadržením a také povolení k domovním prohlídkám celkem pěti objektů, kde podezřelý věci před samotným prodejem uchovával. Vzhledem k tomu, že podezřelý krom elektroniky, nářadí, šperků, uměleckých děl, sportovních potřeb, jízdních kol a motocyklů obchodoval také se zbraněmi, požádali kriminalisté o spolupráci kolegy z pražské zásahové jednotky.

Během domovních prohlídek kriminalisté zajistili více než tisíc různých věcí. Některé z nich už kriminalisté vrátili původním majitelům, u většiny je ovšem obtížné majitele dohledat. Fotografie těchto věcí jsou zveřejněné pod tímto článkem. V této souvislosti žádáme každého, kdo se stal obětí majetkového deliktu, aby se na tyto fotografie podíval a v případě, že si některou věc pozná, ať se obrátí na kriminalisty na telefonním čísle 0257003537, emailu: orp2.skpv.ook4@pcr.cz, nebo přímo osobně na adrese Ostrovského 253/3, Praha 5 – Smíchov.

Youtube Video
Podívat se na video

Sedmatřicetiletý zadržený muž i jeho dvaatřicetiletá přítelkyně, která mu s těmito praktikami pomáhala, jsou podezřelí z trestných činů podílnictví a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V nejbližších dnech by s největší pravděpodobností mělo dojít i k obvinění těchto dvou osob. K osobě podezřelého lze také zmínit, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti již desetkrát soudně trestán a v dohledné době má dokonce nastoupit do věznice k výkonu trestu odnětí svobody za předchozí trestnou činnost.

Youtube Video
Podívat se na video

por. Bc. Iveta Martínková, PČR