logo

Pro dva sražené chodce na Karvinsku letěl během jediného dne vrtulník LZS

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 17. dubna po 9 hodině v Bohumíně řidič (54) osobního vozidla Renault Laguna jel po silnici I/67 ve směru jízdy od obce Dětmarovice do centra města. Zřejmě se plně nevěnoval řízení a přehlédl z levé strany přecházející 80letou ženu.

Seniorka po střetu s vozidlem utrpěla vážná zranění a letecky byla transportována do Fakultní nemocnice Ostrava. Policisté na místě zjistili, že žena komunikaci přecházela mimo přechod pro chodce, nicméně ve vzdálenosti do 50 metrů od vyznačeného přechodu. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. Míru zavinění vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví.

K další nehodě mezi chodcem a osobním vozidlem došlo o několik hodin později. Odpoledne policisté vyjížděli do Havířova na ulici Těšínská. Krátce před 3 hodinou řidič (68) vozidla taxi služby srazil 10leté dítě. Řidič jel ve směru od centra města do obce Těrlicko. Dívenka do jízdní dráhy vběhla bezprostředně z kolony protijedoucích vozidel.

Na místo byl přivolán vrtulník, který dítě letecky přepravil do Fakultní nemocnice Ostrava. U řidiče orientační zkoušky na alkohol i návykové látky byly negativní.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR