logo

Pro pěstitele a dealery marihuany si na Chrudimsku došla pořádková jednotka s psovody

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V minulém týdnu se policistům z chrudimského Toxi týmu podařilo po několika měsíční rozpracované činnosti dopadnout trojici mužů (24, 32 a 55 let), kteří mají mít na svědomí výrobu a distribuci marihuany.

Všechny tři podezřelé muže zadržela naše pořádková jednotka ve spolupráci s psovody. Dva muže zadrželi kolegové v jednom bytě společně a třetího v jiném bytě. Vzhledem k rychlému provedení zákroku nebylo nikomu umožněno klást jakýkoliv odpor. Celý zákrok proběhl bez problémů.

Nyní začal úřadovat komisař ze zdejší kriminální služby. Ten obvinil dva nejstarší muže ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nejmladší byl obviněn ze stejného skutku ale jako přečinu.

Marihuanu měli pěstovat nejen všichni společně, ale i každý sám a to v pronajatých bytech na Chrudimsku a Orlickoústecku, kde také drogu distribuovali. Za období od poloviny roku 2016 do letošního února měli získat přes 4 kilogramy marihuany. Při domovních prohlídkách kolegové nalezli pěstební stany, ventilátory, hnojivo a další věci potřebné pro pěstování. Navíc také i zajímavou finanční hotovost a to přes 600.000 korun.

Nyní bude záležet na soudu, jak obviněné muže v případě usvědčení potrestá. Nejmladšímu hrozí až pětileté vězení, ostatním dvěma pak trest dvojnásobný.

por. Mgr. Jiří Tesař, Policie ČR