logo

Pro skupinu výrobců pervitinu si v Kladně došla zásahová jednotka

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 13. března 2018 v ranních hodinách proběhla několik měsíců připravovaná realizace na úseku toxi. Akce se zúčastnili nejen policisté ÚO Kladno, ale i specialisté z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, včetně zásahové jednotky a psovoda specialisty se svým čtyřnohým parťákem, který se vycvičen na vyhledávání drog.

Za pomoci již zmiňované zásahové jednoty byly provedeny násilné vstupy do obydlí a to v Kladně v ulici I. Olbrachta a v Kladně Švermově v ulici Rosalie Hajníkové. Na první adrese byly zadrženy dvě osoby ve věku osmatřicet a devětadvacet let. Jednalo se o muže a ženu cizí státní příslušnosti. V městské části Švermov byl zadržen osmatřicetiletý Čech a poslední osoba byla zadržena v odpoledních hodinách v ulici Obránců míru v Kladně. I v tomto případě se jednalo o muže české národnosti ve věku osmatřicet let.

Na všechny osoby byl vydán písemný předběžný souhlas se zadržením, a jsou podezřelé ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Při domovních prohlídkách na výše uvedených adresách byla zajištěna kompletní laboratoř na výrobu pervitinu, zejména baňky, varné sklo, chemikálie, injekční stříkačky, vata, rukavice a další věci sloužící k výrobě drog. Dále zde bylo nalezeno několik desítek gramů již vyrobeného pervitinu určeného k další distribuci, prázdné sáčky k distribuci, digitální váhy a mobilní telefony.

Policisté také našli a zajistili důkazy, že devětadvacetiletá podezřelá žena nakupovala léky v zahraničí a převážela je do České republiky k výrobě návykových látek. Kriminalisté zjistili, že žena při jedné cestě do Německa nakoupila 10 0000 tablet léků s obsahem pseudoefedrinu za cenu 3 300 euro.

Při domovních prohlídkách byla zajištěna též finanční hotovost, plynová pistole, dýky, mačety, náboje do různých zbraní a rozebraná funkční pistole. Dále zde byla nalezena tři jízdní kola a minibike, které pocházející z trestné činnosti (byly odcizeny na různých místech na Kladensku).

Vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování ještě téhož dne zahájil trestní stíhání všech zadržených osob pro podezření ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ta tuto trestnou činnost hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. U všech zadržených byl podán návrh na vzetí obviněných do vazby.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR