logo

Proběhl další ročník Bezpečné Prahy 13

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na Slunečním náměstí v Praze 13 proběhla ve čtvrtek odpoledne, ostatně jako již každoročně, akce s názvem „Bezpečná Praha 13“. Na její zahájení dorazil starosta Prahy 13 a také pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Na akci dorazili zástupci Celní správy, Městské policie hl. m. Prahy, včetně Jízdního oddílu, dále psovodi Policie ČR, Oddělení mobilního zásahu Policie ČR, zástupci SPJ Praha, DI PČR Praha II., záchranáři ze ZZS HMP s velkokapacitními speciály Atego a Golem, dále pak Airport Security, letištní hasičský speciál Panther, záchranáři ze ZZS Trans Hospital PLUS, hasiči z HZS Praha, dobrovolné jednotky hasičů z Prahy 13 – Stodůlky, Řeporyje, Třebonice. Na místě nechyběla vojenská policie, zástupci Armády ČR a mnoho dalších.

Stejně jako loni, i letos dorazil na akci vrtulník Letecké služby Policie ČR. Ten přistál přímo na ploše vedle náměstí.

Děti si mohly prohlédnout techniku složek IZS, věnovaly se jim preventistky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy i zástupkyně a zástupci Celní správy.

Návštěvníkům akce se v rámci ukázek představili psovodi letištní ochranky i strážnice MP Praha na koních. Po 14. hodině znovu vzlétl do vzduchu vrtulník LS PČR, který dvakrát přeletěl přes náměstí a poté se vrátil zpět na základnu.

Akce byla ukončena v 17.00.

MrK, Týdeník Policie