logo

Proběhl X. ročník Dne s policií v Letňanech

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V areálu letiště v pražských Letňanech proběhl v sobotu 17. června již X. ročník Dne s policií.

K vidění byla vystavená technika i ukázky činnosti jednotlivých zúčastněných složek – Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy, Celního úřadu pro hl. m. Prahu, Vojenské policie Praha, Vězeňské služby ČR, Aktivních záloh Armády České republiky, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

Mezi ukázkami bylo zařazeno např. slaňování příslušníků pražské Zásahové jednotky z vrtulníku, seskok příslušníků Útvaru rychlého nasazení s padákem, ukázka využití dronu, fotbalové utkání na koních mezi Policií ČR a Městskou policií hl. m. Prahy. Dále také ukázky činnosti služebních psů, zadržení ujíždějícího vozidla apod.

Youtube Video
Podívat se na video

U příležitosti letošního jubilejního ročníku se uskutečnil unikátní turnaj na koních mezi rytířskou skupinou a policisty. Soutěžilo se v různých disciplínách, např. sbírání věnečků, sekání zelí, střelbě z luku a dalších. Tuto unikátní ukázku si připravili policisté z Odboru služební hipologie, neboli z pražské jízdní policie.

Mezi nejmodernější technikou bylo možné spatřit i historická policejní vozidla. Během ukázek zahrála k poslechu Hudba hradní stráže a Policie České republiky.

A teď už nezbývá, než se těšit na další ročník 🙂

MrK, Týdeník Policie + Ladislav Beránek, PČR