logo

Prodejnu v Berouně přepadl muž s igelitovou taškou na hlavě, po dopadení skončil na psychiatrii

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 13. 8. 2018 okolo 14.00 hodin, v Berouně, v parku na Městské Hoře, přistoupili dva mladíci ve věku 18 a 19let k 19letému mladíkovi, který zde seděl na lavičce.

S mladíkem nejprve vedli rozhovor a požádali jej o cigaretu, kterou jim dal, a společně ji vykouřili. Následně jej požádali o další s tím, že tuto si již zaplatí. Společně došli do tamního parku, kde oba mladíci vytáhli z batohu zbraň, kterou přiložili poškozenému k hlavě a požadovali vydání jeho batohu s obsahem mobilního telefonu, peněženky s osobními doklady a platební karty a dalšími osobními věcmi. Poté co mu pachatelé věci vzali, dal mu jeden z mužů facku a z místa odešli. Odcizenou platební kartu poškozeného se později snažili zneužít k neoprávněnému nákupu zboží.

Kriminalistům se podařilo během krátké doby oba mladíky vypátrat a obvinit z trestného činu loupež, za který jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Zároveň byli obviněni z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Kriminalisté dali státnímu zástupci podnět na podání návrhu o vzetí obou mužů do vazby, čemuž soud následně vyhověl. Mladíci jsou v současné době stíháni vazebně.

Prodejnu přepadl muž s igelitovou taškou na hlavě
K dalšímu případu loupežného přepadení došlo dne 11. 9. 2018 okolo 7:30 hod. v Berouně, v ulici Palackého, kdy do tamní prodejny vstoupil muž, který měl na hlavě nataženou igelitovou tašku s otvory na oči. Poté co přistoupil k prodejnímu pultu, požadoval po poškozené vydání finanční hotovosti. Žena mu však odmítla peníze vydat a upozornila jej, že zavolá policii. Muž se i přes to snažil k pokladně dostat, což nakonec vzdal v okamžiku, kdy si všiml, že žena skutečně volá na policii. Z prodejny se dal na útěk, poté nasedl na jízdní kolo a z místa ujel.

Díky duchapřítomnosti poškozené, která téměř ihned vyrozuměla policisty a uvedla podrobný popis pachatele, se mužům zákona podařilo lupiče dopadnout krátce po spáchání této „nepovedené“ loupeže.

S ohledem na jeho nepříznivý duševní stav, je muž v současné době umístěn v psychiatrické nemocnici. Zároveň bude podroben znaleckému zkoumání z oboru psychiatrie.

por. Bc. Marcela Pučelíková , Policie ČR