logo

Profesionální hasiči vyprošťovali u Ostravy dvě osoby a v Bohumíně kamion

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 19.9.2017 odpoledne u nehody osobního automobilu Citroën Saxo, který skončil ve stromě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí (okres Ostrava-město). Museli z něj vyprostit pomocí páteřní desky dvě zraněné osoby vyššího věku.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě jednoho vozidla informováno v úterý odpoledne po půl druhé. Do Staré Vsi nad Ondřejnicí vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Jih a Zábřeh. Vedle vyprošťování spolupracovali s týmem ZZS MSK při ošetřování zraněných.

O den dříve – tedy v pondělí 18.9.2017 v podvečer – vyjely dvě jednotky HZS MSK (ze stanic Bohumín a Ostrava-Zábřeh) do Oderské ulice ve Starém Bohumíně (okres Karviná) vyprošťovat kamion DAF, naložený kovovým materiálem, který skončil zadní částí návěsu v příkopu, a hrozilo proražení jeho palivové nádrže. Nehoda se obešla bez zranění.

Kamion hasiči vytáhli zpět na silnici pomocí vyprošťovacího speciálu Mercedes Actros Bizon a jeřábu Demag/Terex ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu.

U dvou nehod zasahovali také záchranáři
Posádky zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v úterý 19. září u dvou vážných dopravních nehod na Ostravsku, které se staly v průběh odpoledne a podvečera, a to jen několik kilometrů od sebe.

Po půl druhé odpoledne vzlétal vrtulník LZS a vyjížděla posádka RLP k nahlášené havárii automobilu, který se střetl se stromem ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. S vážnými vícečetnými poraněními byl ošetřen pětačtyřicetiletý muž, jehož museli záchranáři ještě před vyproštěním zajistit analgetiky. Vrtulník jej pak přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Tamtéž transportoval tým ZZS také o čtyři roky mladší ženu, která utrpěla poranění dolní končetiny.

Ve tři čtvrtě na šest byli záchranáři voláni k další vážné nehodě, tentokrát do Ostravy-Staré Bělé. Osobní automobil tam narazil do sloupu. Nahlášeni byli dva zranění, ošetřeny však ve skutečnosti musely být čtyři osoby:

Žena, jejíž totožnost záchranáři v době zásahu neznali, byla po nehodě v bezvědomí a ohrožení života. Zasahující lékař u ní zjistil poranění hlavy a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji posádka ZZS transportovala do FN v Ostravě. Další tři cestující z havarovaného vozidla utrpěli poranění středně těžká nebo lehká, všichni byli následně předáni na úrazové ambulanci ostravské Městské nemocnice.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK + PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK