logo

První pomoc poskytovali zaklíněnému řidiči osobního vozu, po nehodě na Kutnohorsku, policisté

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Profesionální hasiči z Čáslavi, Kutné Hory a dobrovolní hasiči z Golčova Jeníkova vyjeli v úterý 8. ledna před 15. hodinou k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu na silnici první třídy číslo 38 v katastru obce Bratčice na Kutnohorsku. Po střetu zůstal v osobním automobilu zaklíněný zraněný řidič.

Jako první byla na místě hlídka Policie ČR, která poskytla zraněnému první pomoc. Hasiči po příjezdu pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení ustřihli prostřední („B“) sloupek na levé straně vozu, odstranili přední i zadní dveře a zraněného během velmi krátkého času předali zdravotnické záchranné službě.

Na osobním vozidle provedli protipožární opatření a spolupracovali s Policií ČR. Řidič nákladního automobilu nebyl zraněn.

Silnice byla po dobu zásahu uzavřena. Hned, jak to bylo možné, byla doprava obnovena kyvadlově jedním jízdním pruhem. Poslední jednotka se vrátila na základnu krátce po 16. hodině.

Tragická nehoda v Příbrami:
V úterý 8. ledna krátce před jedenáctou hodinou byl na operační středisko středočeských hasičů nahlášen čelní střet osobního automobilu s nákladním vozidlem v Příbrami.

K nehodě na silnici první třídy číslo 66 v Milínské ulici poblíž letního kina vyjeli profesionální hasiči ze stanice Příbram s velitelským automobilem, prvovýjezdovou cisternou a vyprošťovacím automobilem.

Youtube Video
Podívat se na video

Hasiči byli na místě za čtyři minuty od oznámení události operačnímu středisku. Zajistili místo nehody a převzali resuscitaci řidiče zaklíněného v osobním automobilu. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby bylo u tohoto řidiče konstatováno úmrtí. Speciálně vyškolení hasiči poskytli řidiči nákladního vozidla psychickou pomoc.

Po vyšetření nehody Policií ČR vyprostili hasiči tělo a předali ho pohřební službě. Při úklidu vozovky poté spolupracovali se správou a údržbou silnic. Silnice I/66 musela být po dobu zásahu a vyšetřování uzavřena, provoz byl obnoven po 14. hodině.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS SČK