logo

Psychicky nemocný muž vzal policistovi při převozu na psychiatrii zbraň, postřelený pak skočil z mostu do Labe

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Posádka ZZS Libereckého kraje převážela v pondělí odpoledne, za policejní asistence, psychicky nemocného muže do psychiatrického zařízení na Mělnicku.

Ve chvíli, kdy vozidlo ZZS projíždělo po mělnickém mostě přes řeku Labi, došlo uvnitř k potyčce. Při té měl převážený pacient sebrat jednomu z policistů jeho služební zbraň. Následně se mu podařilo dostat ven ze sanitky. Druhý z policistů, aby zabránil možné tragédii, na muže podle prvotních informací vystřelil, přičemž se mu ho podařilo podle dostupných zdrojů zasáhnout do oblasti horní končetiny.

Muž se však ani v tuto chvíli nevzdal. Z vysokého mostu skočil přímo do řeky Labe. Z té ho následně vytáhli právě policisté.

Na místo vyjeli mělničtí hasiči, povolány byly další hlídky OOP z okolí, kriminalistický technik, výjezdová skupina SKPV ÚO Mělník a také dosahoví pracovníci z krajského ředitelství.

Původně převážený pacient byl převezen k dalšímu ošetření do nemocnice. Veškeré okolnosti incidentu jsou předmětem dalšího vyšetřování. Zatím není zcela jasné, k čemu vlastně v sanitce došlo a jaký průběh měl celý incident.

MrK, Týdeník Policie