logo

Ptačí případ v Brně: Zatoulané divoké kachny vyráželi řešit strážníci Holub s Holubářem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Starostlivá volající se ve čtvrtek po poledni ozvala na linku 156, protože měla strach o dva vodní ptáky bloudící ulicemi. Svěřila se i s obavami o bezpečnost dopravy, protože se pohybovali v těsné blízkosti silnice i mezi zaparkovanými auty.

Přestože se případ stal v brněnských Husovicích, nejednalo se o husy, ale o dvě kachny. Měly tendence přecházet silnici a skutečně hrozilo, že by je mohl některý z projíždějících řidičů srazit.

Shodou okolností zasahovali u kačen dva strážníci, kteří se jmenují Holub a Holubář. Šikovně zvířatům ulamovali kousky piškotů a snažili se je nalákat až ke Svitavě. Kachnám se ale v Nováčkově ulici nejspíš zalíbilo, protože se tam po vyčerpání zásob sladkých pamlsků vrátily.

Poměrně vytrvale před hlídkou ustupovaly a nechtěly se nechat zahnat do ústraní. Po dvaceti minutách však nad jejich vytrvalostí zvítězila houževnatost strážníků. Kačera se podařilo lapit odchytáři do speciální sítě a převézt k řece. Kachna se rozhodla, že odletí sama, což bylo za dané situace podobně žádoucí rozuzlení.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno