logo

Pyrotechnici prohlédli další nemovitosti zemřelého sběratele zbraní, zbrojní průkaz neměl

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pyrotechnici na místě události neustále provádí prohlídku a třídění zbraní a munice, což dle jejich předběžného odhadu potrvá minimálně do osmi hodin večer.

Nutno zmínit, že se jedná pouze z jejich strany o hrubý předpoklad, který se může kdykoli změnit. Do této doby se nemohou obyvatelé bytů vrátit domů.

Doposud nalezené věci pyrotechnici hodnotí jako munici z druhé světové války, puškové granáty, ruční granáty, dělostřeleckou a imitační munici. Naštěstí žádnou ze zajištěných věcí pyrotechnici nevyhodnotili jako rizikovou, pro jejíž nebezpečnost by bylo nutné například rozšířit evakuační perimetr.

V průběhu dne na celé události participovali také středočeští kriminalisté. Ukázalo se totiž, že zemřelý muž vlastnil dvě další nemovitosti. Jednu v Roztokách u Prahy a druhou poblíž Roztok. I v těch bylo na místě provést prohlídku, zda se zde nenachází další nebezpečný materiál. Prohlídkou těchto budov kriminalisté zjistili, že zde zemřelý neskladoval žádnou další munici.

K osobě muže lze říci, že ten nevlastnil zbrojní průkaz pro žádnou kategorii. Proto je jednoznačné, že veškeré zbraně a munici přechovával protiprávně. Pokud by totiž chtěl vlastnit takový vojenský materiál, musel být držitelem skupiny A, ke které by navíc potřeboval zvláštní výjimku. Navíc by k takto velkému množství arzenálu musel mít speciálně upravené skladovací prostory.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR