logo

Radek Musil bude liberecké hasiče reprezentovat na soutěži v USA

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Právě dnes odlétá liberecký profesionální hasič Radek Musil do druhého nejlidnatějšího města USA Los Angeles, kde odstartují 7. srpna Světové policejní a hasičské hry. Jde o obrovskou událost, která svými ceremoniály připomíná olympijské hry. Jednotlivých disciplín se účastní 10-15.000 sportovců. Radek Musil bude na závodech reprezentovat HZS Libereckého kraje 10. srpna v půlmaratonu, na který se vydá již v 7 hodin. Druhý půlmaraton ho čeká v San Diegu 20. 8.

Sportovní formu ladil Radek Musil několik měsíců, tvrdá dřina a tréninky ho provázely na směně i ve volném čase. Běhat chodil za každého počasí, trénoval rychlé úseky po ovále i výběhy v lesním terénu. V půlmaratonu ho totiž čeká 3,5 km kopec s převýšením 100m, a to dokonce 2x po sobě, což není zrovna běžné.

Absolvovat závody v zámoří může Radek i díky podpoře partnerů a sponzorů. Vedle HZS Libereckého kraje to jsou: Liberecký kraj, statutární město Liberec, Ford Auto Trutnov s.r.o., AmbitionPro, MotoDeník, Greko elektro, Foxon, Sportisimo, Levelsportkoncept, EMPL – Liberec, Makra, restaurace Panoptikum.

Mgr. Zdenka Štrauchová, HZS LK