logo

Neznámí vandalové poškodili při svém řádění na Náchodsku 30 aut

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pohled na následky nepochopitelného vandalského řádění se naskytl majitelům, kteří si své automobily začátkem tohoto týdne zaparkovali v ulicích Jiráskova, Gagarinova, Na Bělidle, Hvězdecká, Fučíkova a K Sídlišti v Polici nad Metují. Ten, kdo se bavil v noci z 2. na 3. 5. 2017 ničením parkujících aut, to snad ani v té chvíli nemohl mít v hlavě v pořádku.

Ničitelům, neboť vandalů bylo podle dosud zjištěných indicií víc, nezáleželo na tom, jakou má auto barvu, značku, ani jak je velké. Šmahem ukrucovali stěrače, ukopávali poklice, běhali po kapotách, a různě ničili nebo znečišťovali karoserie všech vozidel, které se jim octly nablízku. Některé vozy přišly o tovární znaky, jiné dostaly navíc nepěkné škrábance, další skončily s propíchnutými pneumatikami. Celková škoda na poničených autech se pohybuje v desetitisícových částkách. Vše bylo dokonáno během několika desítek minut, aniž by vandaly někdo odehnal nebo jejich činnosti zamezil.

Policisté z Obvodního oddělení Police nad Metují ve spolupráci s kriminalisty nyní k osobám vandalů shromažďují veškeré informace a poznatky, obrazové i ústní. A vyzývají veřejnost k poskytnutí svých svědectví, případných fotografií či videa ničitelů a jejich akce.

por. Mgr. Eva Prachařová, PČR

helicoptershow