logo

Ranní policejní razie v Brandýse nad Labem: Osm nelegálně pracujících cizinců, jeden padělaný doklad

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 21. února 2019 v brzkých ranních hodinách proběhla akce Odboru cizinecké policie Středočeského kraje v prostoru pekárny v Brandýse nad Labem pod krycím názvem „Elita“.

V rámci této realizace Odbor cizinecké policie Středočeského kraje spolupracoval s ostatnímu policejnímu složkami, a to s Národní centrálou proti organizovanému zločinu, pořádkovou jednotkou a skupinou kynologie Středočeského kraje a skupinou kynologie Ředitelství služby cizinecké policie.

Akce byla zaměřena na odhalování pobytu cizinců, na nelegální zaměstnávání a na odhalování padělaných dokladů. V průběhu celého opatření bylo kontrolováno celkem 21 cizích státních příslušníků. Na místě bylo celkem zjištěno 8 osob, se kterými bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění. Padělaným dokladem z Litvy se prokázala 1 osoba.

Policisté s touto podezřelou osobou zahájili trestní řízení ve věci podezření z padělání a pozměňování veřejné listiny a souběžně bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění vůči všem podezřelým cizincům z Ukrajiny a Moldávie. Osoba s padělaným dokladem bude nyní umístěna do Záchytného zařízení pro cizince za účelem realizace správního vyhoštění.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR