logo

Razie proti hooligans Baníku Ostrava: Kriminalisté kvůli přepadení vozu opavských fanoušků stíhají 11 lidí

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Již nějakou dobu kolovaly na sociálních sítích a také v některých médiích informace o rozsáhlé realizaci, která byla vedena proti fotbalovým hooligans. Policie ČR se z taktických důvodů k těmto spekulacím nevyjadřovala, zadržení a zahájení trestního stíhání fotbalových hooligans potvrdila až ve čtvrtek 31. ledna.

Vše začalo 7. října 2018, když skupina lidí, s největší pravděpodobností fotbalových příznivců Baníku Ostrava, předstírala poruchu na svém voze, aby tak přinutila zastavit vůz, ve kterém se vraceli z fotbalového utkání fanoušci Opavy.

Pachatelé maskovaní kuklami tehdy přepadli posádku vozu, kterou oloupili mimo jiné o vlajku SFC Opava, či o osobní věci. Klíčky od vozu pachatelé podle tehdejších informací zahodili do pole. U vozidla opavských fanoušků navíc poškodili čelní sklo i okno vozu.

„Moravskoslezští kriminalisté zahájili trestní stíhání 11 osob. Podezřelí měli dne 7. 10. 2018 zinscenovat poruchu vozidla, zablokovat auto oběti, maskováni kuklami užít násilí se záměrem získat věci poškozeného symbolizující náklonnost fotbalovému klubu SFC Opava (zejména vlajku),“ uvedli zástupci moravskoslezské policie.

K zadržení podezřelých byla využita také zásahová jednotka. V některých případech se totiž jednalo o lidi s trestní minulostí, či například o MMA zápasníky. Realizace proběhla v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Jeden ze zadržených je stíhán vazebně.

Případem se kriminalisté i nadále zabývají. Stíhaným hrozí v případě prokázání viny až dvanáctileté vězení.

MrK, Týdeník Policie