logo

Recidivista s taškou kradeného zboží utíkal před ochrankou, do cesty se mu ale postavily dveře

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Úpičtí policisté v úterý pět minut po půlnoci v okrese Rychnov nad Kněžnou zadrželi dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý z několika krádeží v trutnovských obchodních domech a v blízkém okolí.

Policejní komisař mu ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a z přečinu nebezpečné vyhrožování.

Podezřelý muž měl v pěti případech odcizit lihoviny z trutnovských obchodních domů, které si uschoval pod bundu a v jednom případě do připravené tašky. Terčem jeho krádeží se stala whisky, čímž způsobil poškozeným subjektům škodu dosahující téměř 11 tisíc korun.

V neděli odpoledne 4. února kolem půl třetí si ho krátce po krádeži všiml zaměstnanec ostrahy, který ho začal pronásledovat. On před ním utíkal s taškou v ruce, když narazil do dveří a svůj „lup“ upustil na zem. Zanedlouho ho muž dopadl. Lapka mu začal vyhrožovat nožem, který vytáhl z kapsy kalhot. aby v něm vzbudil obavu o zdraví. Nakonec se mu podařilo uniknout, tentokrát však bez „výslužky“.

Mladý recidivista dále vnikl do garáže, přístřešku a rodinného domu nedaleko Trutnova, odkud odcizil nářadí a televizor. Poškozený vyčíslil škodu 15 tisíc korun.

Jedná se o muže s bohatou trestní minulostí, který je již za svou „nelegální činnost“ policistům dobře známý po celém okrese. Již dvakrát byl ve výkonu trestu odnětí svobody (v říjnu 2017 se vrátil z vězení) za majetkovou trestnou činnost a je to uživatel drog.

Včera odpoledne ho soudce Okresního soudu v Trutnově potrestal za jeho činy ročním pobytem ve výkonu trestu odnětí svobody, kam ho policisté přímo od soudu eskortovali.

por. Pižlová Šárka, DiS., Policie ČR