logo

Recidivista ujížděl před policisty do lesa, vysílačka ale byla rychlejší

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve vazební věznici skončil 31letý muž, který opakovaně porušoval trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, který mu byl v minulosti uložen soudem.

Podezřelého se v jeho osobním vozidle snažili o víkendu zastavit policisté z oddělení hlídkové služby, řidič ale na jejich výzvy nereagoval a začal hlídce ujíždět. Z Trnovan projel velkou rychlostí Teplicemi a pokračoval do Dubí, odkud pronásledování pokračovalo do Košťan a poté do Oldřichova.

Tam sjel řidič ze silnice do lesa, kam už se za ním policisté se služebním autem nedostali. Do pronásledování se zapojili i kolegové z Dubí, kteří podezřelého zadrželi, když vyšel pěšky z lesa, duchcovští policisté, kteří mají služební auto vhodné i do terénu, pak našli jeho vůz s proraženou olejovou vanou v lesním porostu.

V minulosti devětkrát odsouzený recidivista, který už byl v letošním roce čtyřikrát přistižen za volantem, si vyslechl podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ve lhůtě 48 hodin byl eskortován před soudce, který ho poslal do vazby. V případě odsouzení ho může poslat až na dva roky zpátky za mříže.

por. Bc. Daniel Vítek, PČR