logo

Recidivistku zadrželi ve společnosti plyšového medvěda

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 10. ledna v 13:30 hodin, vstoupila do prodejny hraček v centru města 32letá žena z Liberecka. V minulosti odsouzena rozsudkem Okresního soudu pro majetkovou trestnou činnost, nedbala hrozby proměnění podmíněného trestu a rozhodla se přisvojit si cizí věc krádeží.

Chvíli žena, jakoby bezcílně, procházela mezi vystavovaným zbožím, až její zájem vzbudil plyšový medvěd. Recidivistka domnívajíc se, že bedlivým zrakům ochranky obchodu zůstane její počínání skryto, uzmula měkkého „plyšáka“ a rozhodla se z prodejny co nejdříve zmizet. Samozřejmě bez zaplacení. Poté co prošla pokladnou, zamířila okamžitě k východu z prodejny. Tam na ni však již čekal jeden z pracovníků ostrahy a ženu okamžitě zadržel. Marné bylo všeliké ženino vymlouvání, ostraha jednala zcela profesionálně.

Přivolaní policisté si vzápětí zadrženou ženu převezli na služebnu obvodního oddělení, kde jí ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, za což jí v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Škoda vzniklá odcizením medvěda přesáhla šest set korun.

por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR