logo

Recidivistu po krádeži v Mladé Boleslavi vypátrala obsluha kamerového systému

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V 09,00 hodin oznámil telefonicky občan na operační středisko městské policie v Mladé Boleslavi, že se pokoušel chytit zloděje, který se pokusil odcizit v obchodním centru Olympia tašky s nákupem tak, že prošel pokladnou a chtěl utéct.

Pokladní mu však stačila tašky vytrhnout z rukou, ale dotyčný se dal na útěk. Oznamovatel muže pronásledoval, ten však utekl směrem ke kruhovému objezdu na Jičínské ulici. Zde jej dle popisu nalezl pracovník městského kamerového dohlížecího systému a navigoval přijíždějící hlídku strážníků MP.

Dotyčný se ještě před příjezdem hlídky pokusil schovat v příkopu, strážníci jej zde ale nalezli, zadrželi a vzhledem ke kladenému odporu nasadili služební pouta. Dále jej převezli na místo činu do obchodního domu, kde bylo zjištěno, že se pokusil odcizit zboží v celkové hodnotě 3.415,-Kč.

Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která zjistila, že se jedná o recidivistu, který je pro svou opakovanou protiprávní činnost policistům dobře znám. Policie si dotyčného převzala a věc dále šetří v rámci svých kompetencí jako podezření z trestného činu.

vrch.kom.Kypta, MP MB