logo

Ředitel MP Praha ocenil čtveřici strážníků z Hlídkového útvaru za záchranu života

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ředitel Eduard Šuster ocenil čtyři strážníky z Hlídkového útvaru pražské městské policie medailí za záchranu lidského života.

V prvním případě strážníci Libor Burant a Lukáš Teplík zachránili, díky včasně poskytnuté a zejména profesionální resuscitaci, život staršímu muži, který na Malostranském náměstí zkolaboval a nejevil známky života. Na bezvládné tělo muže upozornili autohlídku strážníků všímaví občané. Strážnici poskytli první pomoc, uvolnili dýchací cesty a do příjezdu záchranářů prováděli nepřímou masáž srdce. V resuscitaci pokračovali i dle telefonických pokynů dispečera ZZS hl. m. Prahy. Muže následně předali přivolaným záchranářům.

Ve druhém případě strážníci Jiří Šebek a Pavel Hicl při výkonu běžné hlídkové služby, nalezli ve výklenku jednoho z domů ve Spálené ulici bez známek života mladšího muže. Strážníci tomuto muži poskytli první pomoc, zahájili resuscitaci a přivolali ZZS hlavního města Prahy. Příkladným poskytnutím první pomoci, včetně nepřímé srdeční masáže, se strážníkům a následně i přivolaným záchranářům podařilo u muže obnovit životní funkce. Všichni strážníci si tak z rukou ředitele zaslouženě převzali medaile 1. stupně za „Záchranu života“.

MP Praha