logo

Ředitel MP Praha ocenil strážníka za záchranu života, Roman Kühn takto pomáhal již potřetí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážník Roman Kühn z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 10 převzal od ředitele Eduarda Šustera medaili Za záchranu života III. stupně.

Dne 22. února byl cestou do zaměstnání svědkem kolapsu staršího muže v autobusu městské hromadné dopravy. Muž se zhroutil na sedačku a nereagoval na žádné podněty. Strážník Kühn společně s dalším cestujícím ho vynesli na zastávku a po zjištění, že muž nedýchá a nemá puls, okamžitě zahájil nepřímou masáž srdce. Cestující na zastávce požádal o přivolání záchranné služby.

V oživování muže mu pomohl policista, který projížděl kolem. Po několika minutách dorazili také záchranáři, během jejich ošetření strážník s policistou pokračovali ve stlačování hrudníku. Životní funkce muže se cca po 10 minutách podařilo obnovit, při nakládání do sanitního vozu byl již při vědomí a komunikoval. Neprodleně zahájené oživování významně zvýšilo mužovu šanci na záchranu bez následků.

Svou pohotovost prokázal Roman Kühn již potřetí. Za záchranu dvou mužů postižených náhlou zástavou oběhu obdržel v předešlých letech medaili I. a II. stupně.

MP Praha