logo

Reklamnímu králíkovi sebral mladík v Pardubicích hokejku, poté střílel kamínky

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážníky MP Pardubice, kteří slouží stálou službu, byl v ulici Pernerova spatřen mladík, který měl hokejku v ruce.

Za pomoci sportovní pomůcky střílel kamínky mezi auta, jako terč si vybral lampu veřejného osvětlení nebo budovy okolo sebe. Když popošel směrem ke třídě Míru, zaujala ho mladá dvojice, proti které se rozpřáhl a kamínek směřoval směrem k ní. Netrefil se. Došlo ke krátké výměně názorů, kdy svérázný sportovec inkasoval za své chování od mužské části dvojice facku.

Ani tento incident „hokejistu“ nezastavil a pokračoval třídou Míru dále. Zde ho zarazila hlídka strážníků. Muži zákona prověřili celou trasu tohoto svérázného pochodu. Naštěstí nezjistili větší škodu na okolním majetku. Jediný, kdo došel k úhoně, byl reklamní králík u hokejové arény. Tomu provinilec (27) urval ruku, která držela hokejku – tou muž „šermoval“ na svém pochodu městem.

Výtržník svého činu litoval a uvedl, že se považuje za osobu, která je ducha mdlého. Tato sebereflexe hlídku neobměkčila. Celá událost bude mít dohru podle toho, zda bude majitelem reklamního poutače vyčíslena výše škody. Dle získaných informací budou strážníci postupovat dále. Ve hře je uložení pokuty příkazem na místě, nebo předání události správnímu orgánu k dořešení

Lenka Uskobová, MP Pardubice