logo

Renault naboural u Havlíčkova Brodu do svodidel, auto poté narazilo střechou do stromu

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý krátce před dvaadvacátou hodinou přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na lince tísňového volání 158 oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silničním obchvatu v Havlíčkově Brodě.

Pětačtyřicetiletý řidič osobní vozidla Renault Thalia projížděl po silnici po silnici I/34 ve směru od Ždírce nad Doubravou směrem na Havlíčkův Brod. V místě křižovatky se silnicí III/3441 při průjezdu levotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin vyjel částečně vpravo mimo komunikaci, kde pravou částí vozidla narazil do kovových svodidel. Po nárazu se osobní automobil odrazil a ve smyku přejel přes silnici na travnatý svah. Poté se vozidlo přetočilo a střechou narazilo do vzrostlého stromu. Po nárazu do stromu osobní automobil skončil na střeše.

Při dopravní nehodě se těžce zranil řidič, který svým zraněním na místě podlehl. V době nehody ve vozidle cestoval sám.

Na místo události byly ihned po přijetí oznámení vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Další okolnosti tragické dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR