logo

Renault vyprostili z přivaděče do žermanické přehrady hasiči pomocí vyprošťovací Tatry

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři jednotky hasičů a hlavně hydraulická ruka vyprošťovacího speciálu HZS MSK z Frýdku-Místku se zapojily v úterý 12.2.2019 dopoledne do úspěšného vylovení osobního automobilu Renault Megane, který skončil ve Vyšních Lhotách (okres Frýdek-Místek) pod mostem v přivaděči do vodní nádrže Žermanice. Řidička středního věku se zranila, ale dokázala z auta vylézt ještě před příjezdem hasičů.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý čtvrt hodiny před devátou hodinou ranní. Do vyšních Lhot vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek (odtud vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Dobratice.

Hasiči počkali, až technik státního podniku Povodí Odry sníží průtok v přivaděči, a opatrně zvedli havarované auto na silnici pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího vozidla, položili na kola a odtlačili na odstavnou plochu. Z renaultu neunikly do vody ani na silnici žádné provozní kapaliny.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK