logo

Řešení rušení nočního klidu v Chomutově skončilo zákrokem strážníků proti dvěma mužům

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Opakované rušení nočního klidu přivedlo strážníky MP Chomutov do ulice Kamenná, na které upozornilo hned několik oznamovatelů. Identifikovat byt, ze kterého se hluk ozýval, nebylo nijak náročné, takže se hlídka mohla ihned spojit s osobami uvnitř.

Otevřela jim žena, která zpočátku spolupracovala, ale nedokázala hodnověrným způsobem prokázat svou totožnost a do jednání se stále vměšovaly ostatní osoby z bytu, které byly evidentně pod vlivem alkoholu. Manžel ženy, který jediný měl snahu situaci v klidu dořešit, se strážníky přestupek projednal a vyprovodil návštěvníky z bytu, a tak mohla hlídka místo opustit.

Při odchodu se ale muži opět na chodbě začali rozkřikovat, výzev nedbali, totožnost odmítali prokázat a nakonec se i na jednoho ze strážníků jeden z mužů rozpřáhl, což ukončily donucovací prostředky a nasazení služebních pout.

Druhý z mužů se snažil pacifikaci přítele zastavit, a tak tedy i proti němu musely být užity hmaty a chvaty společně s pouty. Oba potížisté byli nakonec z domu vyvedeni a převezeni na PČR, která si je převzala k projednání přestupků.

MP Chomutov