logo

Řidič Audi narazil do plotu a dvou domů, policistům nadýchal 1,9 promile alkoholu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 22 v obci Draženov došlo dne 20. května 2018 v 00:35 hodin.

Padesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Audi S8 jedoucí z místní komunikace vedoucí mezi rybníkem a prodejnou směrem ke kruhovému objezdu na silnici I/26 při jízdě na přímém úseku vjel na pravou krajnici a dále vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do oplocení a do domu. Vozidlo bylo poté odraženo na další oplocení a dům.

Řidič se na výzvu policistů dobrovolně podrobil odbornému měření ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. První dechová zkouška byla provedena s pozitivním výsledkem 1,90 promile alkoholu v krvi, druhé odborné měření bylo s pozitivním výsledkem 1,69 promile alkoholu v krvi. Řidič přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou a dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Při dopravní nehodě utrpěl zranění. Na osobním automobilu Audi vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun, na oplocení a fasádě jednoho domu byla škoda vyčíslena na 25 tisíce korun, na dalším domě byla škoda vyčíslena na 13 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu Domažlice, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR