logo

Řidič Audi předjel u Bánova vysokou rychlostí policejní Passat

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nejvyšší povolenou rychlost ve čtvrtek odpoledne překročil osmadvacetiletý řidič vozidla značky Audi. Krátce před pátou hodinou jel po hlavním silničním tahu ve směru na Brno. Ve chvíli, kdy byl u odbočky na obec Bánov, předjel ve vysoké rychlosti VW Passat. Řidič, aniž by tušil, předjel vozidlo dopravních policistů, kteří jeho rychlou jízdu zaregistrovali a za chvíli i zadokumentovali. V místech kde se smí jet 90 km/h, ručička tachometru u jeho vozidla dosáhla na 162 km/h. Svou rychlou jízdu nyní bude muset vysvětlit na odboru dopravy.

Velmi nezodpovědně si v uplynulém týdnu počínalo hned několik řidičů, kteří se nejprve posilnili alkoholem a poté usedli za volant.

V sobotu večer 3. února zastavila policejní hlídka šestadvacetiletého řidiče za volantem Felicie. Muž projížděl Stříbrnicemi, kde také jeho jízda skončila. Po kontrole dokladů se podrobil dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 1,56 promile alkoholu. Muž přiznal, že před jízdou popíjel pivo.

V neděli odpoledne policisté zadrželi řidičský průkaz čtyřiačtyřicetiletému řidiči vozidla Peugeot, který projížděl Kunovicemi. I on přiznal požití alkoholu před jízdou, což potvrdila pozitivní dechová zkouška. Její výsledek byl 2,25 promile.

Hodnotu 2,35 promile nadýchal v pondělí krátce po půlnoci čtyřiatřicetiletý muž, který nejenže usedl za volant opelu v opilosti, ale navíc ani nevlastní řidičský průkaz.

Silniční kontrole se nevyhnul také čtyřicetiletý muž za volantem felicie, který v pondělí odpoledne brázdil silnici mezi Modrou a Bunčem. Policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění ze zdravotních důvodů. A aby toho nebylo málo, tak ještě nadýchal 2,81 promile alkoholu.

Těmto opilým řidičům hrozí podle zákona až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let!

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR