logo

Řidič autobusu napomenul mladíky za nevhodné chování, dočkal se nadávek, kopanců a úderů pěstí

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Se zlou se potázal řidič linkového autobusu, který si ve středu 15. března 2017 odpoledne dovolil v prostorách autobusového nádraží napomenut trojici mladíků kvůli jejich nevhodnému chování. Jeden z nich mu totiž začal vulgárně nadávat, načež se jej pokusil napadnout údery pěstí a kopy.

Oznámení o násilném incidentu přijal operační důstojník Městské policie Zlín několik minut po půl čtvrté a ihned poté na místo zamířila nejbližší hlídka. Dva z podezřelých se ještě do příjezdu hlídky podařilo zachytit kamerou městského dohlížecího systému, která monitorovala jejich další pohyb.

O několik chvil později k podezřelým dorazili strážníci a vyzvali je k prokázání totožnosti. Tomu vyhověl pouze jeden z nich, 18letý mladík z Rusavy, zatímco druhý je zasypal sprškou nejvulgárnějších nadávek, které prokládal svými moudry na téma kompetence městské policie versus jeho občanské svobody. Protože dotyčný nevyhověl ani opakované výzvě k prokázání totožnosti, bylo započato jeho předvedení, když kde se vzal, tu se vzal jeho občanský průkaz. Podle něj strážníci zjistili, že se jedná o 22letého muže z Bystřice pod Hostýnem, s nímž měla MP Zlín v minulosti již vícekrát co do činění, např. v červenci loňského roku, když vyděsil obyvatele bytového domu smyšlenou historkou o úniku jedovatého hada.

Při řešení věci se na místo dostavil také oznamovatel události a 45letý napadený řidič, který oba podezřelé identifikoval jako pachatele předchozího útoku. Následně přijela také hlídka republikové policie, která si oba podezřelé převzala pro podezření z přečinu výtržnictví k dalšímu šetření.

str. Mgr. Pavel Janík,, MP Zlín