logo

Řidič BMW nadýchal policistům po nehodě v Šumvaldu více než 2 promile alkoholu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 14. dubna 2018 krátce před devátou dopoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě v obci Šumvald, na křižovatce silnic II. třídy č. 44629 a 4492. Z prvotního šetření vyplývá, že 24letý řidič osobního vozidla BMW, který jel ve směru od obce Dlouhá Loučka, v křižovatce se silnicí ve

směru od Šumvaldu na Břevenec, dostal z prozatím přesně nezjištěných příčin při odbočování vpravo s vozidlem smyk a havaroval vlevo mimo vozovku. Tam nejprve narazil do oplocení u jednoho domu a poté havaroval vpravo mimo vozovku, kde narazil do brány u dalšího domu. Při nehodě došlo ke zranění jeho 24leté spolujezdkyně. Přivolané policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu přes 2‰ alkoholu v dechu. Orientační test na omamné a psychotropní látky byl u řidiče negativní.

Policisté mu další jízdu zakázali. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 47 000 korun. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR