logo

Řidič BMW spadl s autem z mostu do řeky Dřevnice, policistům nadýchal více než 2,2 promile alkoholu

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K netradiční havárii osobního vozidla vyjeli v sobotu večer pár minut před sedmou hodinou dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanice Zlín a Otrokovice.

Krajské operační středisko hasiče vyslalo k obci Tečovice na Zlínsku, kde do mostu přes řeku Dřevnici narazil řidič osobního vozidla a poté z výšky tří metrů spadl do koryta řeky.

V době příjezdu hasičů byl již řidič mimo vozidlo a v péči záchranářů, kteří zraněného muže odvezli do krajské nemocnice k dalšímu vyšetření.

Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření. Následkem pádu došlo k proražení palivové nádrže vozidla a následnému úniku pohonných hmot. K zamezení šíření pohonných hmot po řece natáhli hasiči okolo vozidla sorpční hady. Tři sta metrů po proudu k zachycení již uniklých provozních kapalin hasiči instalovali přes celou šíři řeky nornou stěnu a zachycené kapaliny sbírali z hladiny řeky pomocí sypkého sorbentu.

Šetření příčiny havárie vozidla si převzali dopravní policisté. Po ukončení vyšetřování ze strany Policie České republiky hasiči vytáhli pomocí vyprošťovacího automobilu havarované vozidlo z koryta řeky zpět na komunikaci.

Na závěr hasiči z vody odstranili sorpční hady, nornou stěnu a použitý sorbent. Poté se vrátili zpět na své základny.

Po celou dobu zásahu složek IZS byl most uzavřen.

por. Mgr. Lucie Javoříková, Policie ČR