logo

Řidič Chevroletu havaroval na železničním přejezdu u Medlova, policistům nadýchal více než 2,4 promile alkoholu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 6. 10. 2018 kolem půl třetí odpoledne, došlo na komunikaci III/44412, ve směru od Medlova na Troubelice, k dopravní nehodě.

Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Chevrolet, které jelo ve směru od Medlova a které řídil 45letý řidič, mělo pro projetí dvojité zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru a narazit do přejezdového zabezpečovacího signalizačního zařízení železničního přejezdu.

Při dopravní nehodě nedošlo ke střetu s vlakem a ani ke zranění osob. K výpadku signalizačního zařízení nedošlo. Přivolaní policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 2,4‰ alkoholu v dechu. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Škoda je odhadována na 40 000 korun. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR