logo

Řidič cisterny, který vjel na Nymbursku do protisměru proti jinému kamionu, jel podle policie téměř 33 hodin v kuse

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Není to tak dlouho, co se na facebooku objevilo video z palubní kamery kamionu, zachycující jízdu řidiče cisterny, jenž na Nymbursku přejel do protisměru a vyřítil se právě proti prvně zmíněnému kamionu.

Případem se začala zabývat policie, která ho klasifikovala jako trestný čin obecného ohrožení. Následně bylo zjištěno, že cisternu řídil sedmatřicetiletý řidič.

Ten poté, co přejel do protisměru a ohrozil protijedoucího řidiče kamionu, nezastavil a odjel pryč. V průběhu tohoto manévru došlo ke střetu obou kamionů, při kterém přišel řidič cisterny o zpětné zrcátko a o část dveří.

Policisté následně zjistili, že než způsobil tuto nehodu, řídil 32 hodin a 55 minut bez přestávky. Na Nymbursku ho pravděpodobně přemohl mikrospánek. Policisté původně řešili celou věc jako běžnou dopravní nehodu. Protože však při své jízdě bez přestávek mohl řidič ohrozit daleko více řidičů, byla věc později kvalifikována jako trestný čin obecného ohrožení. Za ten hrozí podezřelému muži, v případě jeho odsouzení, až dvouletý pobyt za mřížemi.

MrK, Týdeník Policie