logo

Řidič Citroenu nepřežil na Hodonínsku čelní střet s nákladním vozem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý o půl sedmé ráno se na silnici I/55 na obchvatu Hodonína stala tragická dopravní nehoda. Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Citroen jel od Břeclavi a na poměrně rovném úseku přejel do protisměru.

Právě v tu dobu v protisměru přijíždělo nákladní vozidlo, do kterého osobák čelně narazil. Na místo byli neprodleně přivoláni policisté i záchranáři. K těžce zraněnému řidiči osobáku přiletěl i vrtulník, ale přes veškerou poskytnutou péči na následky zranění zemřel. Řidiče nákladního vozidla odvezla sanitka na vyšetření do nemocnice, ale jeho stav by neměl být vážný. Silnice je z obou stran uzavřena a policisté nehodu a její příčiny vyšetřují.

V horizontu pěti dnů se jedná o již třetí tragickou událost na silnicích Jihomoravského kraje. Ve dvou případech přejeli řidiči do protisměru, ve třetím případě řidič v havarovaném vozidle uhořel. Policisté v souvislosti s tím a také v návaznosti na cestování v době jarních prázdnin apelují na všechny řidiče. Jezděte opatrně, usedejte za volant odpočinutí, věnujte se řízení a předvídejte. Pamatujte hlavně na váš šťastný návrat a že se spěch nemusí vyplatit.

por. Bc. Petr Zámečník, PČR